+380671684292

Сода кальцинована марки Б

Сода кальцинована марки Б

ГОСТ 5100-85

Сода кальцинована (карбонат натрію, натрій вуглекислий) це сіль натрію і карбонатної кислоти, вона є широко вживаним хімічним продуктом. Сода кальцинована є твердою речовиною, яка, зазвичай, випускається у вигляді білого порошку. 

  • розчинність цієї речовини в газованій воді спочатку зростає (при температурі 40 °C – 33 % за масою), потім трохи зменшується до 30% за масою. Розчинність у 100 г чистої води становить 7,1 г при 0 °С і 45,5 г при 100 °С;
  • молярна маса 105,99 г/моль. Густина 2,53 г/см³. Температура плавлення 852 °C, розкладається при нагріванні. Під впливом вологого повітря, безводна сода утворює бікарбонат натрію NaHCO3
  • натрій вуглекислий слаборозчинний у спирті і нерозчинний в ацетоні;
  • карбонат натрію реагує з багатьма кислотами з отриманням вуглекислого газу;
  • цей реактив екологічно безпечний. Сода кальцинована може викликати подразнення шкіри, при роботі з нею необхідно бути в рукавичках.

Водні розчини соди кальцинованої мають лужну реакцію. Виробляють соду кальциновану марки А (гранульована) і марки Б (порошкоподібна).

Сода кальцинована марок А і Б використовується у виробництві скла всіх видів, у тому числі: кришталю, оптичного та медичного скла, склоблоків, піноскла, силікату натрію розчинного, плитки керамічної у чорній і кольоровій металургії: для виробництва свинцю, цинку, вольфраму, стронцію, хрому, для десульфуризації і дефосфації чавуну; бере участь в очищенні газів, що викидаються в атмосферу застосовується в процесі нейтралізації середовищ.Для виробництва електровакуумного скла використовується карбонат натрію марки А вищого гатунку зі строго нормованим гранулометричним складом.Натрій вуглекислий марки Б застосовується в хімічній промисловості для виробництва синтетичних мийних засобів і жирних кислот, при очищенні роп, у виробництві фосфорних, хромових, барієвих, натрієвих солей як карбонатовмісна сировина, у виробництві; використовується в целюлозно-паперовій, анілінофарбовій і лакофарбовій та нафтовій промисловостях.

 Упаковка: мішок по 45 кг